SEKCJA PŁYWACKA

Sekcja pływacka AZS AGH Kraków rozpoczęła swą działalność w dniu 1 września 2008 roku. Zawodnicy sekcji to studentki oraz studenci uczelni krakowskich (głównie AGH), nastawieni na uzyskiwanie jak najlepszych wyników sportowych przy równoczesnym realizowaniu własnej życiowej pasji, jaką jest pływanie. Kadra zawodnicza sekcji to wielokrotni medaliści i finaliści pływackich Mistrzostw Polski, uczestnicy licznych imprez międzynarodowych.

Klub AZS AGH Kraków jest kuźnią młodych talentów, a doświadczenie i olbrzymia wiedza Trenera Piotra Gęgotka wyniosła stąd, z AGH Kraków do czołówki Polski wielu zawodników, m.in.: Annę Kawecką, Paulinę Urygę, Luigię Sirignano, Marcelinę Radlińską, Mateusza Wysoczyńskiego, Macieja Hołuba, Piotra Łuczaka, Marcina Suzina, Mateusza Ungeheuera.

Rokrocznie od sezonu 2009/10 reprezentanci sekcji zajmowali czołowe miejsca w punktacji końcowej Akademickich Mistrzostw Małopolski. Natomiast w Akademickich Mistrzostwach Polski rokrocznie zarówno kobiety, jak i mężczyźni plasują się na I miejscu wśród Uczelni Technicznych. Od kilku lat zawodnicy AZS AGH Kraków zajmują czołowe lokaty klasyfikacji generalnej AMP. W sezonie 2019/2020 mężczyźni uplasowali się na 1 miejscu, a kobiety na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej.